Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Za kulturou, památkami nebo na koupaliště

Cyklostezka Mutěnka1 km

Vyrazte na jižní Moravu na kolech. Rovinatá krajina a spousta cyklotras udělají z cest za vínem i sportovní zážitek. Cyklostezka Mutěnka vede z Mutěnic do Kyjova a měří 13 km. Směrem do Kyjova nastoupáte pouhých 17 metrů a domů už se povezete z kopečka.
 

 
Asfaltová cyklostezka vede po trase bývalé jednokolejky mezi Mutěnicemi a Kyjovem. Zejména v létě oceníte, že se Mutěnka část cesty line lesem a nabídne vám příjemný stín a kontakt s přírodou.
 
Za Dubňany si můžete odpočinout u Jarohněvického rybníka, který se rozkládá na ploše necelých 100 hektarů a vznikl zatopením šacht. Rybník slouží především pro chov ryb, což přitahuje i řadu rozmanitých druhů ptáků, které můžete pozorovat.
 
Duchovně založeným turistům udělá radost meditační areál Kamenná brána nedaleko rybníka za Jarohněvicemi. Menhiry jsou tady postaveny podle posvátné geometrie a užijí si je jak senzitivní lidé, tak děti.
 
Pokud byste si chtěli trasu trochu prodloužit a vidět část historie z období baroka, můžete z Mutěnky odbočit na další cyklostezku a zajet si na zámek Milotice.
 
Jestliže ale máte rádi zastávku na jedno cyklopivo a dobrou kuchyni, pokračujte po stezce až do Svatobořic. Najdete tady restauraci Na Nádraží, ve které čepují dalešické pivo a v menu najdete hlavní jídla, chuťovky k pivu nebo burgery.
 
Stezka je vyhrazená pouze cyklistům, pokud byste si ale chtěli trasu projet na inline bruslích, máme pro vás dobrou zprávu. Podle zákona o provozu pozemních komunikacích se inline bruslaři na cyklostezkách chápou stejně jako cyklisté. Takže zabalte kola i brusle a projeďte se do Kyjova.
 

Tip: Na trase najdete zpomalovací prahy, tak dávejte pozor.

Parametry trasy

  • Délka: 13 km
  • Nastoupáno: 17 m
  • Náročnost: velmi lehká
  • Vhodné pro: silniční kolo, trekking, cross

Zpět na všechny výlety


© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
GDPR | Provozní řád kempu | VOP

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Camperguru

TRUE-DESIGN