Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Za kulturou, památkami nebo na koupaliště

Zámek Milotice13 km autem od Mutěnic

Udělejte si výlet na zámek Milotice autem nebo na kolech. Prohlédnete si barokní zámek s rozlehlou francouzskou zahradou, ve které najdete klid a prostor pro relaxaci.

Zámek Milotice je ideální cíl rodinných výletů. Disponuje přebalovacím pultem nebo půjčovnou kostýmů pro děti, které si tak pohyb po zámeckém areálu užijí téměř v dobové atmosféře.

Na výběr máte ze dvou prohlídkových okruhů. Buď se podíváte do interiéru a reprezentačních sálů zámku nebo se pobavíte kostýmovou prohlídkou po zámecké zahradě. Při prohlídce interiéru nahlédnete do každodenního života posledních majitelů.

Jak se dostat na zámek Milotice z Mutěnic?

Autem dojedete k zámku za 20 minut. Placené parkoviště leží přímo před zámkem.

Na zámek Milotice si můžete udělat také výlet na kolech po cyklostezce Mutěnka. Na tachometru namotáte necelých 15 km v rovinatém terénu, proto je výlet vhodný i pro rodiny s dětmi. Kola pak musíte nechat ve stojanech na zámeckém nádvoří pod kamerovým dohledem. Zámek na kola si půjčíte na pokladně.

Zámecký park a zahrada

Zámecká zahrada o rozloze 4,5 hektarů je přístupná veřejnosti zdarma po celý rok. Součástí zámecké zahrady je také bažantnice, která je však pro rok 2021 uzavřená kvůli havarijnímu stavu dřevin a pracích na jejich obnově.

Do parku je bezbariérový vstup a vzít sem můžete i své mazlíčky. Povinností je však vodítko a ochranný košík pro psa, protože se po parku volně pohybují pávi.

Nechystejte se sem ale s dekou na piknik, v celém areálu je zakázáno vstupovat na zatravněné plochy.

Stručná historie zámecké zahrady

První zmínky o zámecké zahradě se datují do roku 1611, kdy se zahrada používala především k pěstování bylin a zeleniny pro zámeckou kuchyni.

Přestavba do podoby ozdobné francouzské zahrady spadá do roku 1722, kdy architekt Antonín Zinner začal upravovat areál podle přání hraběte Karla Antonína Serényiho. Ve stejné době se začala budovat také bažantnice pro umělý chov a lov bažantů a další zvěře.

Na počátku 19. století vypracoval Maximilán Erras koncept na změnu zahrady do anglického stylu, ale tento projekt se nikdy nepodařilo zrealizovat.

Zámecká kavárna

Na vnitřním nádvoří si od dubna do října vychutnáte kávu, zmzlinu či zákusek v zámecké kavárně. Posedíte jak na nádvoří, tak v případě špatného počasí uvnitř v prostorách někdejší zámecké kuchyně.

Zámecké zahradnictví

Od dubna do září si v zámeckém zahradnictví prohlédnete výstavu rostlin a okrasných dřevin. Koupíte tady trvalky, ozdobné dřeviny, čarověníky, balkonové květiny, letničky nebo zeleninovou sadbu.

Pro aktuální a podrobné informace navštivte oficiální stránky barokního zámku Milotice.

Na kole

Zpět na všechny výlety


© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
GDPR | Provozní řád kempu | VOP

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Camperguru

TRUE-DESIGN