Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Za kulturou, památkami nebo na koupaliště

Zoo Hodonín10 km autem od Mutěnic

Jen 10 minut od Mutěnic leží Hodonín, ve kterém strávíte dokonalý den s rodinou. Dopoledne vyrazte do zoologické zahrady a odpoledne zrelaxujte na hodonínském koupališti.

Zoo Hodonín je jednou z nejmenších a nejmladších českých zoologických zahrad. Posledními novinkami v zoo je útulný pavilon pro plameňáky, výběhy kočkovitých šelem nebo vzdělávací centrum. O vaši pozornost se bude ucházet přes 800 zvířat z 230 různých druhů.

Na co se můžete v hodonínské zoo těšit

V hodonínské zoo uvidíte chráněná zvířata, která se v zoologických zahradách chovají například kvůli rozmnožování a jejich opětovnému začleňování do přírody. Z vzácných druhů budete pozorovat šimpanze, kočkodany zelené, drápkaté opičky, lemury, surikaty nebo tygra ussurijského, jaguáry a lva jihoafrického ve smetanově bílé barvě.

Kromě suchozemských živočichů navštívíte pavilon s exotickými ptáky nebo mořský svět s párem žraloka černoploutvého.

Mezi oblíbené atrakce patří také pravidelné krmení tygrů a lvů, obyvatel mořského světa nebo opic a živočichů z terárií.

V zoo se budete cítit příjemně i proto, že se snaží co nejvíc přizpůsobit výběhy přirozenému prostředí zvířat. V prostředí lužního lesa si užijete relaxační procházku po zoo stejně tak dobře, jako se zvířatům v hodonínské zoologické zahradě žije.

TIP: Jakmile si děti budou potřebovat trochu odpočinout od zvířátek, vyhledejte dětské hřiště nebo ekokoutek. Rodiče dobijí baterky v jednom ze dvou bufetů.

Jak to chodí u pokladny

Na pokladně vstup zaplatíte v hotovosti i kartou a počítejte také s rodinnou slevou. Zároveň si tady koupíte krmení pro zvířata. Krmení zvířat vlastním jídlem je totiž přísně zakázáno. Do areálu se také nedostanete se psem.

Hodonínská zoo je hrdým členem programů na výzkum a záchranu ohrožených druhů živočichů. Vstupem podpoříte program na ochranu ohrožených zvířat přímo ve volné přírodě, mezi které patří tygr ussurijský, outloň váhavý nebo nosorožci.

Dobrou zprávou je, že za parkoviště asi 200 metrů od zoo neplatíte.

Informace o vstupném, otevírací době a dalších aktuálních opatřeních najdete na oficiálních stránkách Zoo Hodonín.

Zpět na všechny výlety


© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
GDPR | Provozní řád kempu | VOP

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Camperguru

TRUE-DESIGN