Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Za kulturou, památkami nebo na koupaliště

Lednicko-valtický areál25 km autem z Mutěnic

Jestliže byste měli v okolí Mutěnic navštívit pouze jedno výletní místo, musel by jím být Lednicko-valtický areál. Dominantami jednoho z nejkrásnějších míst v České republice jsou zámky Lednice a Valtice. Areál je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO od roku 1996.

Na území téměř 300 km2 najdete kromě zámků Lednice a Valtice další drobné romantické stavby jako Janův hrad, Minaret, Apollonův chrám, Chrám Tří Grácií, Belveder nebo Lovecký zámeček. Stavby doplňují zámecké rybníčky a vytváří dokonalou symbiózu architektury s přírodou.

Jak uvádí české dědictví UNESCO, „Lednicko-valtický areál, jako jeden z pokladů světového kulturního a přírodního dědictví, je se svými historickými objekty, zahradní architekturou, rybníky a sítí cyklistických tras považován za nejrozsáhlejší člověkem uměle vytvořené území Evropy.

I proto se po areálu můžete procházet po 5 turistických trasách, nebo si přivézt kolo a prozkoumat jej ze sedla bicyklu. Dávejte ale pozor, v zámeckém areálu je jízda na kole zakázána.

Zámek Lednice

Novogotická přestavba původně renesančního zámku vytvořila dokonalé romantické místo, které se zapsalo na seznam UNESCO. První zmínka o Lednici pochází z roku 1222 a po celou svou historii je spojená s rodem Lichtenštejnů. 

Prohlídky lednického zámku

Zámek Lednice vám nabídne hned 8 prohlídkových okruhů. Prohlédnout si můžete interiéry novogotického zámku, skleník, minaret nebo Janův hrad.

Rezervaci si dopředu vyřizovat nemusíte, pokud nejste skupina o více než 10 lidech. Bližší informace o prohlídkových okruzích hledejte na stránkách zámku Lednice.

Další aktivity v lednickém parku

Plavba zámeckým areálem

Vychutnejte si opravdovou romantiku plavbou na lodích po zámeckém areálu. Plavidlo vás dostane k minaretu nebo k Janovu hradu. Během plavby vám průvodce podá výklad o historii panství.

Draví ptáci – představení Společnosti na ochranu dravých ptáků

Sledujte na vlastní oči, jak létá a střemhlav útočí třeba sokol, orel nebo jestřáb. V lednickém parku uvidíte 37 druhů a 101 dravců. Kromě pondělí dravci létají každý prázdninový den 3× denně, od dubna do října o víkendech a svátcích.

Parkování u zámku Lednice

Centrální placené parkoviště najdete asi 300 m od zámku, případně můžete využít soukromá parkoviště v okolí.

Podrobné informace o zámku Lednice najdete na oficiálních webových stránkách.

Zámek Valtice

Také zámek Valtice patřil rodu Lichtenštejnů a je zapsaný na seznamu UNESCO. Jeho původní renesanční sloh se dočkal barokní přestavby, kterou si uchoval až dodnes.

Prohlídky valtického zámku

Zámek Valtice vám nabídne dokonce 14 prohlídkových okruhů. Kromě prohlídky zámku najdete v nabídce návštěvy nejrůznějších expozic, vinného sklepa, kaple nebo bylinkové zahrady.

Některé z těchto okruhů jsou bezplatné. Bližší informace o prohlídkových okruzích hledejte na stránkách zámku Valtice.

Parkování u zámku Valtice

Placené parkoviště najdete na náměstí Svobody ve Valticích jen 150 metrů od zámku. Využít můžete také soukromá parkoviště v okolí.

Podrobné informace o zámku Valtice najdete na oficiálních webových stránkách.

Zpět na všechny výlety


© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
GDPR | Provozní řád kempu | VOP

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Camperguru

TRUE-DESIGN