Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Za kulturou, památkami nebo na koupaliště

Slovanské hradiště Mikulčice17 km autem z Mutěnic

Vydejte se na území velkomoravského hradiště Mikulčice z 9. století. Při procházce útulným lesoparkem na hranicích Česka se Slovenskem projdete dějinami českého národa v místech významného kulturního a duchovního centra Velké Moravy.

Pozůstatky opevnění ukazují na to, že centrum akropole se rozkládalo na území asi 10 hektarů, ke kterým přirozeně patřilo neopevněné podhradí s velkým množstvím sakrálních staveb.

Zároveň se o Mikulčicích hovoří jako o vodním hradě, ve kterém žil místní velmož. Hrad obtékala členitá ramena Moravy, postupem času ale vysychala a zůstalo jen hlavní koryto řeky.

Abyste nad hradištěm získali nadhled a dokázali se na něj podívat z ptačí perspektivy, vystoupáte na 30m vyhlídkovou věž.

Co je k vidění v muzeu hradiště v Mikulčicích

Součástí areálu jsou také stálé expozice, které se věnují knížecímu hradu nebo sakrálním stavbám z období raného středověku.

Mimo to si v muzeu prohlédnete artefakty, které dokreslují život a práci tehdejších obyvatel Velké Moravy. Prohlédnete si každodenní potřeby, ale i uměleckou tvorbu, která byla součástí ošacení velmože a jeho rodiny.

Unikátním nálezem jsou tzv. monoxyly, což jsou dřevěné čluny, které se povedlo objevit při výzkumu zaniklých říčních koryt.

Za památkou z Velkomoravské říše pěšky i na Slovensko

Přes řeku Moravu vede od roku 2019 lávka pro pěší, která vás zavede do Kopčan na slovenské straně toku. Dojdete tak ke kostelu sv. Margity Antiochijské, která je další navštěvovanou památkou z období Velkomoravské říše. V okolí Kopčan je navíc doloženo 10 kostelů z tohoto období.

Na kole

autem

Zpět na všechny výlety


© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
GDPR | Provozní řád kempu | VOP

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Camperguru

TRUE-DESIGN