Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Za kulturou, památkami nebo na koupaliště

Bylinkový ráj Sonnentor Čejkovice7 km autem z Mutěnice

Bylinkový ráj Sonnentor je tipem na odpočinkový výlet se vzdělávacím podtextem. Pěstírna bylin a koření leží na kopci nad Čejkovicemi, proto se při dobrém počasí pokocháte kromě exkurze nádherným výhledem až na Malé Karpaty nebo Alpy.

Objednejte se na exkurzi v bylinkovém ráji Sonnentor a poznejte místo, kde se pěstují bylinky a vyrábí voňavé čaje bez umělých barviv. Průvodci vám prozradí, jak se bylinky vykupují a jak probíhá ruční výroba s důrazem na šetrné zpracování.

Bylinková zahrada sv. Hildegardy

Zážitkem bude také procházka Bylinkovou zahradou sv. Hildegardy. Zahrada se dělí na aromaterapeutickou, okrasnou s odpočinkovou zónou a dětský naučný koutek. Vezměte si s sebou deku a relaxujte na vůní nasáklé louce ve stínech stromů.

V zahradě se potkáte s pelyňkem, dobromyslí, levandulí, mateřídouškou, yzopem nebo šalvějí. Děti se v naučném koutku seznámí s bylinkami a na konci zahrady si své nově nabyté znalosti ověří pomocí testů na hracích panelech nebo si zahrají bylinkové pexeso.

Zahrada je bezbariérová, takže si ji užijí jak lidé s hendikepem, tak rodiny s kočárkem.

Čajový salon s kavárnou a prodejna Sonnentor

Po exkurzi si vychutnáte čaj, kávu nebo netradiční příchutě zmrzliny v čajovém salonu Čas na čaj. Ve firemní prodejně si na závěr výletu koupíte čaje, bylinky či koření, které jste ochutnali a viděli jejich pěstování a výrobu.

Tip: Zajděte si zdarma na Vyhlídku na výsluní. Najdete tady fotopoint, který vám udělá fotku a vy si ji stáhnete doma z webu Sonnentoru.

Jak se do Bylinkového ráje Sonnentor dostat?

Z Mutěnic do sousedních Čejkovic dojedete autem za 10 minut.

Po silnici dojedete do Čejkovic také na kole. Pokud byste si chtěli výlet zpestřit jízdou lesem, vydejte se po Moravské vinné cyklostezce, zajedete si jen o 4 km víc než po silnici.

Pro cyklisty má Sonnentor připravené uzamykatelné stojany na kola.

Co si v Bylinkovém ráji Sonnentor nenechat ujít?

Pokud se do okolí Mutěnic a Čejkovic chystáte první neděli v září, nesmíte si nechat ujít Čejkovické bylinkové slavnosti. Za návštěvu stojí také další pravidelné události jako Předvelikonoční jarmark nebo Adventní mikulášský víkend.

Fanouškům produktů Sonnentor by neměly uniknout ani akce Sluneční bylinkobraní nebo Sluneční ochutnávání.

Při výletu do Sonnentoru by vám neměla uniknout ani návštěva Templářských sklepů Čejkovice, které jsou asi 400 m daleko.

Aktuální informace a fotopoint najdete na oficiálních stránkách Sonnentoru.

Zpět na všechny výlety


© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
GDPR | Provozní řád kempu | VOP

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Camperguru

TRUE-DESIGN