Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Rodinné vinařství Zimolkovi aneb Tam, kde se rodí dobré víno

Rodina Zimolkova se pěstování a výrobě vína v Mutěnicích věnuje od roku 1950. Tradice, zkušenosti a sklepní hospodářství převzali bratři Zimolkové po svých předcích a i nadále je uchovávají a rozvíjejí. Kolektiv, který se o výrobu vína stará dnes, tvoří víno srdcem. A snaží se prosadit moderní styl výroby vín i přístup k nim. Vinice, ale také hosté, kteří do sklepních zákoutí vinařství U Zimolků zavítají a zdejší vína ochutnají, jsou proto vždy v nejlepších rukou.

Bez péče, poctivosti a pokory by nebyla dobrá vína, dobrá nálada ani spokojenost všech.

Vinice Zimolkových se rozprostírají na necelém hektaru. Najít zde můžete zejména odrůdy Ryzlinku vlašského, Neuburgu, Veltlínského zeleného, Sauvignonu, Hibernalu, Zweigeltrebe, Svatovavřineckého, Tramínu, Müllera Thurgau a Ryzlinku rýnského. Několik málo odrůd vinařství také kupuje od prověřených pěstitelů z okolí. Bílá vína jsou po celý rok uchovávána v nerezových nádobách, dubové sudy jsou určeny pro vína červená a vybrané odrůdy vín bílých.

Chci ochutnat vína od Zimolků | E-SHOP

Protože je vinařství malé, dokáží Zimolkovi věnovat maximální pozornost každému hroznu i každé lahvi vína. A to je jejich obrovskou výhodou.

O kvalitě Zimolkových vín svědčí každoroční úspěchy z místních i oblastních ochutnávek a výstav. Máte-li chuť seznámit se s těmito víny, dveře do vinného sklepa u Zimolků jsou stále otevřené. Anebo je můžete poznat také na některé z mutěnických akcí, kterých se vinařství pravidelně účastní. Ať zavítáte do sklepa či na jednu z akcí, s prázdnou jistě neodjedete.

Vína z vinařství U Zimolků můžete zakoupit také v e-shopu www.vinarstvizimolka.cz.© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
GDPR | Provozní řád kempu | VOP

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Camperguru

TRUE-DESIGN