Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 770 168 888po-pá 8-16 (nezasílat SMS)
e-mail je vždy nejlepší


Zabijačka jako z ladovských obrázků

Ne každý má rodinu na venkově a příležitost zažít tradiční zabijačkové hody. Abyste se o takový zážitek nepřipravili, přijeďte na víkend do Mutěnic. Uspořádáme pro vás moravskou zabijačku. Nebojte se přiložit ruku k jídlu. A užijte si tradici tak, jak ji znáte třeba jen z vyprávění.

Akce zabíjačka - Kvůli zhoršující se covidové situaci v roce 2021 - je akce dočasně zrušena.

Tradiční moravská zabijačka

Kdy? A pro koho?

Zabijačky jsou víkendovou akcí, tedy od pátku do neděle. Jedině tak si ji vychutnáte do syta. Vítaná je jakkákoli parta lidí, kterou výroba zabijačkových produktů zajímá. Akce se koná pouze v zimníh měsících.Jaký je program?

Pátek
Po vašem příjezdu a ubytování si v penzionu můžete odpočinout, projít se po Mutěnicích anebo vyrazit na prohlídku Mutěnických sklípků s ochutnávkou. Rádi vám zajistíme i kolektivní večeři v prostorách penzionu, kde budete ubytováni.

Sobota
Začínáme hned brzy z rána. Topič u kotle bude mít budíček v sedm ráno, ostatní si mohou dopřát ještě půlhodinky spánku navíc. Samotný akt zabíjení a čištění vepře bude z hygienických důvodů probíhat mimo prostory penzionu. V 8 hodin zahájíme zabijačku domácí meruňkovicí a slivovicí. Pokračovat budeme snídaní: mozeček s vejci, domácí svatební koláče, ořechové a makové buchty, káva, čaj, svařené víno apod. Svačinu v podobě ovaru s hořčicí, křenem a pečivem budeme podávat před polednem.

Poté se budete moci volně zapojit do zpracovávání masa. Budeme vyrábět tlačenky, jitrnice, jelita i škvarky. Oběd bude pozdní (mezi 14 až 16 hodinou), ale zato vydatný: ovarová polévka a pečené maso v bláně s bramborovým salátem. Den zakončíme návštěvou sklípku s ochutnávkou vína a posezením. A co k večeři? Smažený vepřový řízek a pečivo.

Neděle
Na posilněnou budeme na snídani servírovat ovarovou polévku s kroupami, tlačenku, jitrnice, škvarky i pečené maso. Samozřejmostí je káva a čaj.


Co si s sebou vzít do Mutěnic?

Takové teplé oblečení, které snese práci na čerstvém vzduchu. Jsou-li mezi vámi muzikanti, vezměte s sebou své nástroje. Pokud si budete chtít odvézt ovarovou polévku, přivezte si vhodnou nádobu. A dobrou náladu doma také nezapomeňte.

Co si z Mutěnic odvezete?

Pár jitrnic, jelit, škvarků, polévku, půl tlačenky, láhev mutěnického vína a lahev ohnivé vody (meruňkovice, slivovice).

Akce zabíjačka - Kvůli zhoršující se covidové situaci v roce 2021 - je akce dočasně zrušena.Cena za osobu je 2 990 Kč Při účasti
od 20 osob.

Kolik zabijačka stojí a co je v ceně?

  • ubytování v penzionu na dvě noci
  • páteční dvouhodinová ochutnávka vín (bez občerstvení)
  • sobotní stravování – snídaně, svačina, oběd, večeře, ochutnávka
  • nedělní snídaně
  • produkty s sebou


Na objednání aneb Co není v ceně zabijačky

  • páteční večeře – cenu upřesníme dle počtu osob
  • páteční občerstvení na ochutnávce vín – cenu upřesníme dle počtu osob
  • cimbálová muzika – od 7 000 Kč za 3 hodiny
  • harmonika – od 2 500 Kč za 3 hodiny
  • pivo a jiné alkoholické nápoje

Mám zájem o nezávaznou rezervaci zabijačky

Využijte náš poptávkový formulář nebo nás kontaktujte telefonicky na čísle v době 8:00 - 18:00: +420 777 24 34 23ix devět cé en qé


(Povinné položky jsou vyznačeny tučným písmem a červenou barvou)

Vámi uvedené osobní údaje budou využity výhradně k reakci na Vámi poptávanou službu. Více informací o zpracování osobních údajů společností SAN MARCO s.r.o. naleznete v Zásady pro ochranu osobních údajů.© 2021 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
Zásady pro ochranu osobních údajů | Provozní řád kempu

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

TRUE-DESIGN