Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice+420 777 24 34 23po-pá 8-16 (po 16h pouze SMS)
e-mail je vždy ale nejlepší


Degustace vín, při které budete sami sobě pánem

Držte si klobouky, vypravíte se na volnou degustaci vín do sklípku. Ochutnáte všechna poctivá mutěnická vína rodiny Zimolkovy. Zároveň se podíváte do vinného sklepa, kam vás vinaři bez dohledu běžně nepustí. Čeká vás samoobslužný zážitek jako víno.


Jak volná degustace vín probíhá?

Ochutnávka vín je samoobslužná, proto máte na výběr hned ze 3 degustačních balíčků. Ať vyberete jakoukoli variantu, ochutnáte všechny vystavené vzorky na degustačním stole.

 • Základní volná degustace | 60 minut | 300 Kč/osoba
 • Střední volná degustace | 90 minut | 500 Kč/osoba
 • Velká volná degustace | 120 minut | 600 Kč/osoba

Do otevřeného sklepa se dostanete zakoupením degustačního ID náramku s vratnou kaucí 200 Kč za osobu kvůli případným přesčasům. Pokud čas strávený ochutnávkou dodržíte, vaše peníze vám vrátíme. Návštěvu sklepa můžete protáhnout maximálně o 10 minut, jinak kauce propadá a automaticky se vám aktivuje dražší balíček degustace.

Ochutnávkové láhve nevynášejte ze sklepa. Zaznamenejte si, které víno vám nejvíce chutnalo, a pak si jej kupte u obsluhy při odchodu z degustace. V horních prostorách sklepa nebo na terase pak pokračujte ve vlastní degustaci zakoupených vín. Nikdo vás vyhánět nebude.

Otevírací doba


Sklep je otevřený pravidelně od pátku do neděle. Volné ochutnávky vín začínají ve 14 hodin a končí podle počtu a nálady hostů.

V ostatní dny vás o otevřeném sklepu budou informovat směrové cedule.

Chystáte se na cyklo výlet po vinicích a nechcete se spoléhat na aktuální situaci? Pak bude nejlepší, když nám zavoláte a domluvíte se s námi předem. Rádi vám sklep otevřeme pro volnou degustaci téměř kdykoli, jen na ni potřebujeme být připravení.

Kdy se o vás 100% postaráme:

 • od pátku do neděle vždy od 14 hodin
 • ve svátky
 • po telefonické domluvě

V případě nevlídného počasí máme zavřeno.

Volná degustace vín ve sklípku U Zimolků

Volná degustace

Volná degustace ale neznamená nezřízené pití bez pravidel. Degustujte mutěnická vína co hrdlo ráčí, ale zodpovědně. Vždycky respektujte pokyny obsluhy. Další vinný sklep s volnou degustací byste hledali jako chuť ve 200 let starém víně. Vkládáme do vás veškerou naši důvěru. Nezklamte nás.

Pokud dáváte přednost celovečerní řízené degustaci s vinařem a bohatým pohoštěním, objednejte si ji minimálně jeden den předem e-mailem nebo telefonicky. Více informací najdete na stránce degustace ve vinném sklípkuDesatero pravidel pro volné ochutnávky vín

 1. Kupte si degustační ID náramek u obsluhy. Vždy na něm najdete čas ukončení degustace podle zvoleného degustačního balíčku.
 2.  
 3. Dodržujte čas uvedený na náramku. Při protažení návštěvy o více než 10 minut propadá kauce v hodnotě 200 Kč.
 4.  
 5. Bez degustačního náramku se do spodních prostor sklepa s volnou ochutnávkou vín nedostanete.
 6.  
 7. Nevynášejte láhve od degustačního stolu ven ze sklepa. Všechny druhy vína si po skončení degustace můžete koupit u obsluhy a pokračovat v popíjení na terase.
 8.  
 9. Než některý z degustačních balíčků koupíte, informujeme vás o maximální době degustace kvůli případným řízeným degustacím s vinařem či soukromým akcím. Řízené degustace obvykle začínají mezi 18–19 hod.
 10.  
 11. Čas ukončení degustace a konec otevírací doby pro veřejnost najdete také na tabulích v objektu.
 12.  
 13. Volné degustace jsou výhradně samoobslužné. K dispozici vám bude pouze obsluha k doplnění lahvových vín na degustační stůl, vody a degustačních soust.
 14.  
 15. Nechtějte po obsluze detailní informace o vínech nebo práci na vinicích. Pokud vás vinařské perličky zajímají, objednejte si řízenou degustaci s vinařem.
 16.  
 17. Kvůli absenci vinaře u volné degustace jsme všechna vína několikrát přechutnali a připravili pro vás detailní popis vín, který najdete na degustačním stole.
 18.  
 19. V odborném popisu vín najdete popis odrůd, jejich charakteristiku, vůně a chutě, které byste měli v každém vzorku hledat.


Kudy k nám na volnou degustaci

Otevřít mapu© 2018 Rodinné penziony San Marco s.r.o. Mutěnice.
Zásady pro ochranu osobních údajů

TRUE-DESIGN